IV Un bolţar cu masa m = 5 kg este deplasat uniform pe o suprafaţă orizontală cu o forţă de
tracţiune de F= 0,02 kN . Coeficientul de frecare la alunecare este (se consideră g=10 m/s 2 )
VA ROGG E URGENT!!111
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!