👤

6kg costa?, 3 kg costa21 lei? kg costa 350 lei​

Răspuns :

Explicație pas cu pas:

1 kg costa 7 lei

350:7=50 kg costa 350 lei

7*6=42 lei costa 6 kg

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!


Ze Schools: Alte intrebari