<br />11. Mariana şi Iulia lucrează la patiserie. Ele fac produse de panificație de calitate. Clienții vin în fiecare zi<br />să cumpere. Intr-o zi, au vândut cornuri cu ciocolată şi plăcintă cu brânză şi au încasat 96 lei.<br />Ştiind că pentru 8 cornuri cu ciocolată au primit 64 lei, află câți lei costă 1 corn cu ciocolată şi<br />câte plăcinte cu brânză au vândut, dacă o plăcintă costă 4 lei?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!