👤

Fructele sunt transportate la targ cu un camion. Ce distanta parcurge
camionul, daca se deplaseaza cu viteza de 60 km/h si ajunge la targ in 20
minute.


Răspuns :

Răspuns:

V=d:t

D=60km/h x 20 min

D=60km/60 min×20 min

D=20km

Explicație:

Aplicu formula vitezei

Nimic prea greu

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!


Ze Schools: Alte intrebari