Răspuns :
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
V cub=l³=64 m³=64 000dm³=64000l
v=V/t t=V/v t=64000l/5l/min=12800min
12800:60=213 ore 20'
1dm³=1l
Răspuns:
213 ore 20 minute
Explicație pas cu pas:
V cub = l³ = 4³ = 64 m³ = 64000 dm³ = 64000 litri
64000 litri : 5 litri/minut = 12800 minute
12800 :60 = 213 ore 20 minute
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!