Răspuns :
Răspuns:
0x0=0 (nu are sens) 0x5=0(cred ca iarasi nu are sens)
12lei:4=3lei(o agrafa) 3leix9=27lei(9 agrafe)
La 5 nu am inteles sorry
Explicație pas cu pas:
Răspuns:0:5=0
1)Cat costa 1 agrafa?
12lei:4=3lei
2)Cat costa 9agrafe?
3lei×9=27lei
Cu justificări:
12lei:4=3lei-costa o agrafa
9×3lei=27lei-costa 9 agrafe
Explicație pas cu pas:
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!