va rog ajutor .....fizica

Gapa= G-G1 = 1.9N
Gapa=mapa*g => mapa= 1.9/10=0.19 Kg
Ro apa = 1000kg/m^3 = 1Kg/L ; Ro=m/V => V = 0.19 L apa