Răspuns :
Răspuns:
scadem 7-4=3kg ardei ; 43-31=12 lei 12:3=4 lei un kg ardei ; 31-4 x 4=31-16=15 lei ; 15:3=5 lei 1 kg rosii
Explicație pas cu pas:
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!