Răspuns :
14h 30min+1h 20min=15h 50min(ora la care s-a
terminat
spectacolul)
Sper că te-am ajutat! ʕ •ᴥ•ʔ
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
Ora la care a început spectacolul = 14:30
Prezentarea =90 de minute ( o ora =60 min + jumătate de ora =30 《《《 60+30=90 minute)
14 :30 (oră) + 90 (minute) = 16 :00
Cum am facut acest calcul ? Foarte simplu
Mai intai iei o jumătate de ora si o aduni cu ora respectivă ~ 14:30 +30= 15:00 si a ramai inca o ora pe care o adunam ~15:00 +60 minute ( o oră) = 16:00
In concluzie spectacolul s a terminat la ora 16:00
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!