👤

Daca 5 kg de mere costă 20,50 lei,atunci 14 kg de mere de același fel cat vor costa?(Va rog am nevoie urgent!)

Răspuns :

Răspuns:

14 kg. de mere vor costa 57,40 lei

Răspuns:

20,50:5=4,10 lei un kg ;   14 x 4,10=57,40 lei

Explicație pas cu pas: