Răspuns :
Aflăm cât costă un kg
23:4=5.75 lei
Vedem cât costă 3 kg
5.75×3=17.25 lei
Răspuns: 17.25 lei
3 kg de acelasi fel costa:23:4=5,75 5,75×3=17,25
răspuns : 17 lei si 25 bani
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!