P=30 K W
v=72 Km/h
m=1.2 t
delta t=30 min

Răspuns:
Explicație:
c) Lm = P/Δt = 3000W / 1800s = 1.66 J
Ec = m*v*v/2 = 1200kg*20m/s*20m/s / 2 = 240000 J