Acele 3 exerciții. Este urgent! Ofer 20 puncte.Vă rog frumos:) Este cu acele formule

6)
Q=I^2*R*t=>Q=4^2A^2*45ohm*900s=> Q=648000J
7)
R=U/I=>R=110/0.5=>R=220ohm
Q=I^2*R*T=0.5^2A^2*220ohm*3600s=> Q=198000J
8)
E=I(R+r)=>E=10*10^-3(10+1)=0.01*11=>E=0.11V