Va rog AJUTATI-MA!!!Dau coroana!! Este foarte urgenttt

[tex]t=30 min=1800 s\\P=F*v=>F=\frac{P}{v}=\frac{36800}{20}= 1840 N\\P=\frac{L}{t}=>L=Pt=1840*1800= 3312000 J[/tex]