problema din poza, dau coroana. delta t exprimata in m/s

Răspuns:
delta t=v supra d
delta t =40 cm/s supra 5cm
se simplifica si delta t = 8 cm/s
cm se transforma in m si delta t=0,08 m/s
sper ca te-am ajutat