Răspuns :
16:4=4
Deci un balon costa 4 lei.
Am facut asa pentru ca sunt 4 baloane identice deci au acelasi pret
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Limba română. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!