doua trenuri merg unul spre celalalt cu viteza V1=72 km/h,respectiv V2=54km/h.Un calator din primul tren observa ca cel de-al doilea tren trece prin dreptul sau in durata timp=4s.Care este lungimea celui de-al doilea tren?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!